Fraud Blocker

Mutlu Bir Çift Olmanın Sırları

Mutlu Bir Çift Olmanın Sırları

Artık hayat temposu öyle ya da böyle hızlı. Koşullar ağır çalışanlar için de, çalışmayanlar için de.Maddi durumunuz iyi de olsa;aslında herkes aynı yerde takılıp kalıyor,özel ilişkilerinde.Çift ilişkisinde yaşanan sıkıntılar herkesi bir şekilde,farklı şiddetlerde etkiliyor.Eşinizle yaşadığınız sorunlar,sıkıntılar mutsuzluklara itiyor.İşimize odaklanamıyoruz bazen,aklımız onda,sorunda.

Mutlu bir ilişki yürütmek günümüzde iyiden iyiye zorlaştı.Herkes yoğun,herkes bir işlerin peşinde.Kimi para kazanmanın,kimi çocukların,kimi iş yeri tarafından koyulan hedeflerin vs.

Kendimiz olmanın, kendi mutluluğumuzu yaşamanın hissetmenin yanında eşimizle de mutlu olmayı çok istiyoruz.

Mutlu bir çift olmanın sırları neler peki?

  • Temelinde karşılıksız sevgi olmayan hiçbir ilişki sağlam sayılmaz.
  • Birbiriyle ilgilenen bir çift olunmalı.İşleri nasıl gidiyor,stresi var mı,çocuklarla çok boğuluyor mu? Eşimiz için endişelerimiz olmalı,değerli olduğunu hissettirmeliyiz.Ebeveyn gibi değil,sevgili gibi…
  • Eşimizi bazı kişilik noktalarında olduğu gibi kabul edebilmeliyiz.Empati yapabilmeliyiz.O ne hissediyor?
  • Tabi ki saygı.Ona karşı dikkatli ve özenli olabilmek. Kendime nasıl davranılmasını istiyorsam ona da öyle davranmalıyım.Nezaket,duyarlılık ve özel olduğunu hissettirmek önemli.
  • Erkek –kadın olsun herkes ya da eşi tarafından beğenilmeyi, beğenildiğini hissetmeyi ister. Arzulandığını bilmek ve hissetmek ister.Kimse eleştirilmekten hoşlanmaz.Sürekli eşi tarafından eleştirilen taktir edilmeyen biri ister istemez eşinden uzaklaşır.
  • Elbette ki GÜVEN! Gönül rahatlığıyla inanmak.Karşılıklı dürüst ve samimi olmak.Çift ilişkisinin önemli halkalarından birisidir.Sadakat ve bağlılık sevgiyi ve ilişkiyi güçlendirir.
  • VEFA önemli unsurlardan.İyi günde ve kötü günde beraber olmak,paylaşmak.Karşılıklı her duruma,duyguya ve olaylara birlikte deneyimlenen yaşantılara sabır gösterebilmek.
  • Her ilişkide sorunlar yaşanır.Haklı ve haksız olmaktan daha önemli olan affeden,hoş gören tarafın karşısında çaba gösteren ve telafi etmeye çalışan bir tarafta olmasıdır.Hayatta çoğu şey kolay değildir elbet.Ancak gerçek çabayı gösterenler ve bunu hissettirenler ilişkilerinde mutlaka ödüllerini alırlar.

Mutluluk da tesadüf değildir!

Bu Gönderiyi Paylaş:

İlginizi Çekebilir :

Cinsel Danışmanlık

Annelik Rolü Sizi Hapsetmesin!

Annelik rolü ile kendinizi sınırlandırmayın! Tam olarak oran bilinemese de (bazı ya da çoğu) erkekler “seks yapılacak kadın” ve “eş” konusunu hâlâ içlerinde çözememişlerdir. Büyüme

Devamını Oku »

Hizmetler

Son Yazılarım

Kategoriler

Online Randevu

Size Nasıl Ulaşmamızı İstersiniz?

İletişim Bilgileri

Klinik Psikolog Beril P. CEYLAN'dan randevu almak için iletişime geçiniz.

Aile Danışmanlığı, Bireysel Sorunlar, Cinsel Sorunlar, Evlilik Sorunları, Boşanma Danışmanlığı ile ilgili destek talepleriniz için arayınız.