Fraud Blocker

Yönetici Koçluğu

Günümüzde yöneticilik rolünün görevleri değişikliğe uğramıştır. Önceki yıllarda yöneticinin rolleri, organizasyon, planlama, yetki devri, motivasyon, kontrol, eğitim, yol gösterme, karar verme gibi özelliklerken günümüzde organizasyon, güçlendirme, koçluk, geliştirme, yol gösterme, destekleme gibi özelliklere dönüşmüştür. Yöneticinin daimi görevi örgütü etkin yönetmektir. Yöneticilere değişim sürecinde yardım etmek ve güçlendirici yönetici olarak çalışmak için gereken beceriler, koçluk sürecinde gelişir.

Yönetici koçluğu, dinamik ve güvenilir çalışmalarla, yönetsel performansın artmasını sağlamaya yönelik açık hedefler belirleyip bunlara ulaşmak için birlikte çalışılan koçluk türüdür. Yöneticinin mevcut bilgisini hayata geçirme oranını artırarak, liderlik kimliğini daha sık kullanmasını sağlayarak, kariyer planı, yeni sorumluluklar ve ekip üstlenme, geri bildirim verme, işe alma, yeniden yapılanma süreçlerine bağlı değişiklikler gibi karar mekanizmalarına destek olarak yöneticinin farkındalığının ve kurumsal başarısına bireysel katkısının artması sağlanır.

Yönetici koçluğu, özel, kamu ve diğer kurumlarda iş stratejisi, organizasyon yapısı, iş yapma yöntemleri alanlarındaki sorunların belirlenmesi, araştırılması ve uygun önerilerin yapılarak bu önerilerin uygulanmasında destek olmayı kapsamaktadır.

Sürekli gelişen ve değişen dünyada kurumların içinde bulundukları yoğun rekabet koşullarını dikkate alarak, mevcut durumunu değerlendirmek, eksiklerini tamamlamak ve sorunlarını çözmek amacıyla kuruma fayda sağlanır. Ayrıca, yöneticilerin günlük sorunların daha kolay üstesinden gelerek mevcut konumlarında daha başarılı olmaları, geleceğe, kariyer hedeflerine daha fazla odaklanabilmeleri, özel hayatlarına ve kendilerine daha fazla zaman ayırabilmeleri, profesyonel, özel ve sosyal hayatlarında daha fazla tatmin olmaları üzerinde çalışılır.

Hizmetler

Online Randevu Talebi

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak online bir randevu talebi oluşturabilirsiniz. En kısa sürede uzmanımız sizinle iletişime geçecektir.

Size Nasıl Ulaşmamızı İstersiniz?

İletişim Bilgileri

Klinik Psikolog Beril P. CEYLAN'dan randevu almak için iletişime geçiniz.

Aile Danışmanlığı, Bireysel Sorunlar, Cinsel Sorunlar, Evlilik Sorunları, Boşanma Danışmanlığı ile ilgili destek talepleriniz için arayınız.