Evlilik ve Çift Terapisi

Evlilik; çekiciliğin coşkusuyla başlayıp, kendiliğinizin sert gerginliğinden geçerek, çeşitli yollardan giden ruhsal ve duygusal bir yolculuktur. Bu yolculuk hayat boyu sürecek içten ve keyifli bir beraberliğin oluşturulmasıyla zirveye ulaşır. Buna bağlı olarak evlilikte başarı ve mutluluk, bu yolculuğa katılıp katılmamamıza bağlı olmaksızın, sizin mükemmel eşi seçme yeteneğinize değil, kendinize ait gizli kalmış yanlara ilişkin bilgileri elde etme arzunuza dayanmaktadır.

Bu yüzdendir ki evliliğinizde ya da çift ilişkinizde yaşadığınız problemlerin, boşanma ya da ayrılmanın tek alternatifi olarak, bu yolculuğa kendinizi kapatıp çeşitli başa çıkma becerilerine (alkol almak, çalışmak, yemek yemeye kendini vermek, romantik fantaziler kurmak, tv izlemek vb. gibi) kendinizi adamak ya da olumsuz duygularla kendinizi doldurup umudunuzu yitirmek olmamalıdır.

Evlilik ve Çift Terapisi ile ilgili makalelerim için [tg_button href=”/kategori/makaleler/evlilik-terapisi/” color=”purple” bg_color=”” text_color=””]Evlilik ve Çift Terapisi Makaleleri[/tg_button]

DESTEK AL