Fraud Blocker

Boşanma Danışmanlığı

Boşanma, evli çiftler arasındaki beraberliğin sona erdirilmesidir. Çiftler isteyerek veya istemeyerek bu kararı almış olabilirler. Peki çiftler aslında boşanma kararını alırken gözden kaçırdıkları bir şeyler mi var? Evlilikte yaşadıkları sorunların çözümü için uzman yardımı aldılar mı ve problemlerini çözmek için emek sarf ettiler mi?

Boşanma danışmanlığı, çiftlerin aralarındaki problemlerin çözümü için tüm yolları denemelerine rağmen evliliklerini sürdüremeyeceklerine karar verdikten sonra başvurulması gerekten bir yoldur. Boşanma danışmanlığında amaç, boşanma kararı almış eşlerin kendi başlarına çözemedikleri sorunların çözümünde, boşanma gibi kriz dönemlerinin öncesinde ya da boşanma gerçekleştikten sonra ortaya çıkacak muhtemel sorunların çözümü için danışmanlık ve rehberlik etmektir. Ayrıca birlikteliklerini sonlandıran çiftlerin çocuklarının bu süreçte olumsuz etkilenmesini engellemektir.

Boşanma danışmanlığı, boşanma sürecinde çiftlerin yaşayabilecekleri psikolojik sorunları önlemek, çocuklara boşanma sürecinin nasıl açıklanması gerektiği ve boşanma sonrasında ebeveynlerin çocuklara nasıl davranması gerektiği konularda eğitim vermektir.

Boşanma danışmanlığı ayrıca çiftlerin arasında bir iyi boşanmayı sağlayıcı arabuluculuğu görevi de görmektedir. Çünkü boşanan çiftlerin isteklerinin her iki taraf içinde adil olması gerekmektedir. Çiftlerden bu süreçte birinin kazanması, diğer tarafta öfke ve hayal kırıklığına yol açmaktadır. Ortada bir çocuğun olması eşlerin görüşmelerinin devam etme zorunluluğunun ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle çiftler arasında iyi bir boşanmanın olmasını sağlayarak, çocukların bu boşanma sürecinde ve bundan sonra ki süreçte olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Boşanma danışmanlığı, çiftlerin boşanma sonrasındaki hayatlarına yön vermek ve destek olma amacını da taşımaktadır. Boşanma süreci çiftler için kayıpların yaşandığı bir durumdur. İlişkinin kaybı, eşin kaybı ve güven kaybı gibi, yaşanan bu kayıpların yerine bir düzen oturtmak zaman alacaktır ve sosyal çevrenin ve ailenin desteği bu toplanma sürecinde olumlu katkıları olacaktır. 

Boşanma danışmanlığı, boşanma sonrasında bireylerin sosyal hayata adapte olabilmelerini hızlandırmak, boşanma sonrasında yaşanabilecek duygusal ve psikolojik sorunların üstesinden gelmeyi kolaylaştırabilecek öğretiler sunmaktır.

Hizmetler

Online Randevu Talebi

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak online bir randevu talebi oluşturabilirsiniz. En kısa sürede uzmanımız sizinle iletişime geçecektir.

Size Nasıl Ulaşmamızı İstersiniz?

İletişim Bilgileri

Klinik Psikolog Beril P. CEYLAN'dan randevu almak için iletişime geçiniz.

Aile Danışmanlığı, Bireysel Sorunlar, Cinsel Sorunlar, Evlilik Sorunları, Boşanma Danışmanlığı ile ilgili destek talepleriniz için arayınız.